طی نشستی در دانشگاه تهران صورت گرفت:

بررسی قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان

نشست «بررسی تحلیلی قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان؛ از تدوین تا اجرا» یکشنبه دهم بهمن ماه در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.

دکتر ابراهیم سوزنچی کاشانی، عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف؛ دکتر رضا اسدی فرد، عضو هیئت علمی پژوهشکده مطالعات فناوری؛ و دکتر مهدی محمدی، عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، سه سخنران دانشگاهی این مراسم بودند که هر یک به بیان نقطه نظرات خود درخصوص قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان پرداختند.

دکتر سید محمد صاحبکار خراسانی، رئیس امور شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری و دکتر بهزاد سلطانی، رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، پاسخ­گوی نقدهای وارد شده به قانون مصوب حمایت از شرکت های دانش بنیان بودند.

مهم ترین انتقاداتی که در این نشست به قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان وارد شد، مواردی از قبیل «محصول محوری در مقابل فرآیند محوری»؛ «توجه به شرکت های نوپا به جای شرکت های بزرگ»؛ «معطوف بودن حمایت ها به تامین های مالی»؛ «تاکید بر افزایش عرضه به جای تمرکز بر سیاست های افزایش تقاضا»؛ «حمایت مالی مستقیم به جای حمایت در قالب vcها» و «عدم توجه به منویات شرکت های دانش بنیان در تدوین قانون» را شامل می شد.

این نشست پنج ساعته که به پیشنهاد معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری و دبیری دکتر مهدی الیاسی، معاون سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری برگزار می شد، با گفت و گوی تعاملی میان سخنرانان با فعالان اقتصادی، کنش ورزان این حوزه و جمعی از اساتید و دانشجویان رشته های اقتصاد و مدیریت به پایان رسید.

[bwl_pvm /]

 

0

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

بیست − 5 =