امروز در دانشگاه علامه طباطبایی صورت گرفت؛

آغاز به کار اولین مرکز رشد و نوآوری علوم انسانی کشور

مرکز رشد و نوآوری علوم انسانی دانشگاه علامه که بهمن سال گذشته توسط معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری، افتتاح شده بود؛ امروز به طور رسمی کار خود را آغاز کرد.

پیش تر حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه، گفته بود حدود ۳۰ ایده برای استقرار در مرکز رشد این دانشگاه درخواست داده اند که در ابتدا ۱۰ تا ۱۲ شرکت در این مرکز مستقر خواهند شد و با ایجاد شرکت های شتاب دهنده در آینده تعداد شرکت های این مرکز افزایش خواهد یافت.

مرکز رشد (incubator) نام وسیله‌ای است که گرمای لازم را برای تولید جوجه از تخم مرغ فراهم می‌کند. این لغت همچنین به وسیله‌ای اطلاق می‌شود که با ایجاد گرما، زمینه را برای ادامه حیات نوزادان زودرس پس از تولد فراهم می‌کند. در ادبیات کارآفرینی، انکوباتورها یا مراکز رشد، مراکزی هستند که برای پرورش یا ایجاد کسب و کارهای کوچک ایجاد می‌شوند. انکوباتورها طرح‌هایی مبتنی بر نوآوری هستند که به منظور حمایت از کارآفرینان تحصیل‌کرده تأسیس می‌شوند و با ارائه امکانات و تسهیلات عمومی، زمینه پا گرفتن شرکت‌های جدید را فراهم می‌کنند. این مراکز  از کادر مدیریتی کوچکی تشکیل می شوند و دارای مکان فیزیکی و تسهیلات مشترک هستند.

گفتنی است ساختمان مرکز رشد واحدهای فناوری و نوآوری علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی در خیابان شهید حقانی، در نزدیکی میدان ونک، واقع شده است.
[bwl_pvm /]

0

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

هفت + 19 =