۱۵ فروردین، آخرین فرصت درخواست بورسیۀ دانشجویان علوم انسانی

به گزارش بردار؛ مؤسسۀ غیردولتی «حامی علوم انسانی»، فرصت درخواست و ارائۀ مدارک جهت بورسیه دانشجویان علوم انسانی را تا پانزدهم فروردین ماه اعلام کرد.

مؤسسۀ «حامی علوم انسانی» که در سه حوزۀ بورس تحصیلی، تسهیلات مسکن و همچنین کمک هزینۀ سفرهای علمی بین المللی فعالیت می‌کند؛ شروط پذیرش درخواست بورسیۀ تحصیلی برای دانشجویان را به قرار ذیل اعلام کرده است:

  • ارائۀ مدارک پذیرش از یک دانشگاه معتبر
  • اثبات در اختیار نداشتن منابع مالی برای پرداخت شهریه و سایر هزینه­های زندگی در دانشگاه مورد نظر
  • تایید در مصاحبۀ مؤسسه
  • تعهد به بازگشت به کشور پس از پایان تحصیلات یا در صورت عدم بازگشت پرداخت جریمۀ مالی تعیین­شده

این بورسیه تا سقف ۳۵هزار دلار برای سال اول تحصیلی در ۵۰ دانشگاه برتر دنیا تعیین و مهلت ارسال درخواست این بورسیه از طریق سایت haamee.org تا تاریخ ۱۵ فروردین هر سال اعلام شده است.

گفتنی است «حامی علوم انسانی» تاکنون ضمن انتخاب بیش از ۱۵ نفر از افراد حائز صلاحیت برای ادامۀ تحصیل در دانشگاه‌های برتر دنیا، از این دانشجویان انتظار دارد پس از اتمام تحصیلات با بازگشت به کشور امکان انتقال دانش کسب شده و ارتقاء سطح علوم انسانی در کشور را فراهم آوردند.

موسسۀ حامی، علاوه بر بورس تحصیلی، فعالیت­ها و خدماتی در زمینه­های زیر نیز ارائه می­‌دهد:

  • تسهیلات مسکن (تا سقف یک میلیارد ریال) برای دانش‌آموختگان رشته­های علوم انسانی در دانشگاه­های برتر که متقاضی بازگشت به کشور هستند. هدف از این تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی، کمک به دانش­آموختگان علوم انسانی تحصیل­کرده در دانشگاه‌های برتر جهان برای شروع به فعالیت حرفه‌ای در کشور است. تمرکز این طرح بر ارائۀ مسکن آمادۀ سکونت به مدت دو سال اعلام شده است. زمان ارسال درخواست این تسهیلات تا ۲۰ شهریور است که اطلاعات کامل­تر از طریق آدرس org در دسترس است.
  • کمک هزینۀ سفرهای خارج از کشور (تا سقف ۱۰۰۰ دلار) به منظور شرکت در کنفرانس­های علمی، مدارس تابستانی یا کارگاه­های علمی. هدف موسسه از اجرای این طرح، به طور مشخص افزایش آگاهی دانشگاهیان از تحقیقات و دست‌آوردهای جدید رشته­های علوم انسانی در دانشگاه­های برتر داخلی و خارجی است. همچنین محققان داخلی بتوانند تحقیقات خود را به اساتید و محققان خارجی عرضه و بازخوردهای مناسب را دریافت کنند. مهلت ارسال درخواست­ها برای هر ماه تا روز پانزدهم ماه قبل است.

0

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

1 × 3 =