تا اوایل تابستان سال جاری؛

دانشگاه های علمی کاربردی رتبه بندی می شوند

محمدحسین امید، رئیس دانشگاه علمی کاربردی، از رتبه بندی دانشگاه های علمی کاربردی کشور در سال ۹۶ خبر داد. به گفته وی نتایج این رتبه بندی اوایل تابستان سال جاری اعلام خواهد شد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: «بر اساس این رتبه بندی، به مراکز علمی کاربردی که حداقل‌های دانشگاه جامع را نداشته باشند مهلت کوتاهی داده می شود که در این مهلت، سطح خود را ارتقا دهند؛ در غیر این صورت حذف خواهند شد». شاخص های سنجش رتبه های این مراکز «زیرساخت،‌ فضای آموزشی، تجهیزات و کارگاه» عنوان شده است.

تصمیم برای رتبه بندی دانشگاه های علمی کاربردی به دنبال خالی ماندن ۶۰۰ هزار صندلی این دانشگاه در سال ۹۵ اتخاذ شده است و هدف از آن، شناسایی میزان کیفیت مراکز متعدد این دانشگاه است.

گفتنی است دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال ۱۳۷۰ با هدف افزایش مهارت شاغلین بخش‌های مختلف اقتصادی و افزایش مهارت‌های حرفه‌ای دانش‌آموختگانی که فاقد تجربه اجرایی باشند، تاسیس شده است. این در حالی است که این دانشگاه با انحراف از ماموریت اولیه خود، از تربیت نیروی کارآفرین در رشته های مورد پوشش این دانشگاه، دور افتاده است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی پیش بینی کرده است «تا پایان برنامه ششم توسعه تعداد دانشجویان مهارتی کشور ۱۰ درصد افزایش یابد که بیش از نیمی از این مقدار سهم دانشگاه جامع علمی و کاربردی است».

دانشگاه جامع علمی کاربردی تنها متولی نظام آموزش عالی علمی کاربردی (یا نظام آموزش عالی مهارتی) است که زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اداره می شود.

[bwl_pvm /]

1+

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

هفده + 2 =