دغدغه ماهد کمک به سبک زندگی ایرانی ­اسلامی است.

‌ماهد ؛ تجربه‌­ای موفق در نشان‌­سازی و تولید کالای فرهنگی

نویسنده: مجتبی لشگری

تخمین زمان مطالعه: ۳ دقیقه


«ماهد» یکی از معتبرترین نشان‌های تجاری در عرصه تولید و ارائه کالای فرهنگی و به‌ویژه کالای ایرانی‌اسلامی، در سال‌های اخیر است. در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت.


«ماهد» یکی از معتبرترین نشان‌های تجاری در عرصه تولید و ارائه کالای فرهنگی و به‌ویژه کالای ایرانی‌اسلامی، در سال‌های اخیر است. شرکت فناور ماهد با شش سال سابقه فعالیت در زمینه تولید و ارائه هدایای ایرانی­‌اسلامی، اولین شرکت علوم انسانی تجاری­سازی­شده مستقر در پارک علم­‌و­فناوری استان قم می‌­باشد.

این شرکت با تاثیرپذیری و در هم‌­آمیزی هنر ایرانی با مفاهیم اسلامی، محصولات و تولیدان بسیاری را به بازار عرضه کرده و توانسته رضایت جمعیت هدف­‌گذاری‌­شده خود را به دست آورد.

«ماهد» تجربه‌­ای موفق در نشان‌­سازی و تولید کالای فرهنگی

ماهد در چهارمین دوره جایزه کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی‌­اسلامی، شایسته تقدیر شناخته شد و جایزه‌­ای دریافت نمود.

«ماهد» تجربه‌­ای موفق در نشان‌­سازی و تولید کالای فرهنگی

ماهد در سال‌­های اخیر به‌­طور تخصصی درباره محصولات هیئت، زیورآلات و هدایای ایرانی‌­اسلامی فعالیت داشته است. جهت­گیری آن­ها، طراحی و تولید محصولات کاربردی سبک زندگی ایرانی‌­اسلامی منطبق با نیازها و خواست‌های عمومی است.

«ماهد» تجربه‌­ای موفق در نشان‌­سازی و تولید کالای فرهنگی

ماهد از ماه­‌ها قبل در اندیشه طراحی و تولید محصولات مرتبط با محرم بوده است که متناسب با شأن مجالس عزاداری باشد. این گروه فرهنگی که وارد حوزه‌­های نوین هم شده سعی کرده با ایجاد امکان فروش اینترنتی، مزیت‌­های نسبی کالای فرهنگی خود را افزایش دهد.

مرتضی اعلایی از مدیران این شرکت که خود دارای تحصیلات گرافیک بوده معتقد است با ارائه محصولات سبک زندگی مبتنی بر دانش می­‌تواند باعث اشتغال و تولید ثروت شده و از طرف دیگر، مبلغ سبک زندگی ایرانی-اسلامی در برابر تهاجم فرهنگی غرب باشد. او معتقد است می‌­توان هنر و فناوری را با هم ادغام و در زندگی مردم وارد کرد.

سرمایه­‌گذاری برای راه‌­اندازی این کارگاه برابر با حدود ۷۰۰ میلیون تومان بوده است. موفقیت اقتصادی و سودآوری و تولید اشتغال در ماهد که دغدغه فرهنگ را دارد امری جالب توجه است. آن­گونه که توانست در نشست اسفندماه سرمایه‌­گذاران نیک­‌اندیش اتاق سرمایه‌­گذاران نوآوری اسلامی (اسنا) موفق به جلب همکاری تعدادی از سرمایه­‌گذاران شود.

0

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

دوازده − 4 =