شغل و علوم انسانی

آشنایی با مشاغل هنر و علوم انسانی- چگونه در هنر و علوم انسانی مشغول به کار شوید؟

مترجم: علی زارع

تخمین زمان مطالعه: ۴ دقیقه


افراد در رشته‌های هنر و علوم انسانی بارقه‌های خلاقی هستند که تجارت را در آمریکا تحت تأثیر قرار می‌دهند، به همه‌چیز از رایانه‌های غول‌پیکر و شرکت‌های فن‌آوری تا کارخانه‌های طراحی و بوتیک‌های لباس قوت می‌بخشند. مدرکی دانشگاهی در زمینه‌ی هنر و علوم انسانی برای دانشجویان مهارت‌های کلیدی را به ارمغان می‌آورد تا بتوانند از آن در هر شغل یا صنعتی بهره ببرند، مثل مهارت‌های حل مشکلات، تفکر انتقادی و ارتباطات.

در این یادداشت، جزئیاتی را درباره‌ی مسیرهای شغلی در هنر و علوم انسانی به موازات پروژه‌های استخدامی و امکانات تحصیلات بالقوه‌ی مشاغل برای دنبال کردن هنر و علوم انسانی ارائه کرده است.


روزنامه‌نگاری

دانش‌آموختگان مدرک روزنامه‌نگاری در میان ۵۷۰۰۰ نفر گزارشگر، خبرنگار، تحلیلگران اخبار شاغل در صنعت چاپ یا دیجیتال و یا مؤسسات تبلیغاتی در سرتاسر کشور حاضر می‌شوند. این رشته‌ی وسیع شغلی، دانشجویان را آماده می‌کند تا همه‌چیز را از گزارشگری اخبار محلی در تلویزیون تا کار در دفتر خارجی برای مجله‌ی خبری هفتگی را بر عهده گیرند. رشد روزنامه‌نگاری آنلاین سبب تقویت مشاغل وبلاگ نویسان، عکاسان، نقادان هنر و موسیقی و نویسندگان شده است.

ارتباطات

مشاغل ارتباطی در میان گستره‌ی وسیعی از تخصص‌ها در شرکت‌های ارتباطاتی، تبلیغاتی و ترفیعاتی، رسانه‌های خبری و مؤسسات روزنامه‌نگاری به کار می‌آید. افراد دارای لیسانس این رشته مجهز به فهم اساسی در بعد ارتباطات و مهارت‌های مرتبط با آموزش حرفه‌ای شغلی هستند. آن‌ها به‌عنوان گوینده، ویرایشگر چاپی و دیجیتالی، نویسنده‌های تخصصی، عکاس، گزارشگر، وبلاگ نویس، مدیران روابط عمومی و نویسنده‌های تجاری به فعالیت می‌پردازند.

تاریخ

به گفته‌ی انجمن تاریخ آمریکا هنگامی‌که شما مدرک تاریخ را اخذ می‌کنید «دنیا می‌شود صدفی برای رشد مروارید وجودتان». دانش‌آموختگان تاریخ برای مشاغل سنتی‌ای چون محققان یا معلمان تاریخ مناسب‌اند، هرچند تعداد زیادی از افراد تخصص‌هایی مثل تحلیل گران قانونی، مأموران خدمات خارجی، کارکنان مؤسسات، مشاوران، مبلغان پارلمانی یا مدیران اطلاعاتی را دنبال می‌کنند. دانش‌آموختگان تاریخ هم‌چنین در سازمان‌های متشکل از نخبگان، شرکت‌های حقوقی، مؤسسات بدون سود، اماکن تاریخی، معلم راهنمایی و دبیرستان و موزه نیز استخدام می‌شوند.

فیلم

آشنایی با مشاغل هنر و علوم انسانی- چگونه در هنر و علوم انسانی مشغول به کار شوید؟یک دانشجوی لیسانس رشته‌ی فیلم، گستره‌ی ای از تخصص‌ها را دارد که شامل تمرین برای شغل نویسندگی، انیمیشن، تولیدات چندرسانه‌ای، ارتباطات گسترده، فیلم‌برداری، تبلیغات و تولید بازی است. ویرایشگران فیلم و ویدئو در صنایع سرگرمی، تبلیغات، اخبار، آموزش و شرکت‌های ارتباطات به فعالیت می‌پردازند. کارگردانان در فیلم و رسانه‌های دیجیتالی که در سرگرمی، بازار، تبلیغات و تولیدات بازرگانی کاربرد دارند، مشغول می‌شوند.

نویسندگان در زمینه‌ی پیش‌تولید، نگارش فیلم‌نامه برای بخش سرگرمی، تبلیغات بازار، فیلم و طرح‌های نمایشی کاربرد دارند. تولیدکنندگان، مدیران مالی تیم‌های پشتیبانی خلاق و فنی در مراحل پیش و پس از تولیدند. مؤسسات فیلم هم‌چنین آموزش لازم را در زمینه‌ی نور، صدا، تولید و متخصصان صدا و موسیقی ارائه می‌کنند.

موسیقی

شغل برای هر نوع موسیقی‌دان و علاقه‌مند به موسیقی وجود دارد. تحصیل‌کردگان با مدرک موسیقی به‌عنوان نت‌نویس فیلم، آهنگ نویس آگهی تلویزیون، نویسندگان آهنگ زمینه‌ی بازی‌ها، آهنگ‌ساز سنتی و جاز، راک و رل، مدیران و ضبط کنندگان موسیقی، تعلیم‌دهندگان موسیقی، نوازنده، سرود نویس و موسیقی درمان به اشتغال می‌پردازند.

چشم‌انداز شغل اساتید موسیقی شایان توجه خاصی است: فرصت شغلی از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۰ حدود ۱۹ درصد افزایش خواهد یافت، با بیشترین میزان فرصت در سطح دو ساله‌ی کالج. عناوین شغلی رایج شامل رونویس کننده، آوا نویس، مربی خصوصی، طراح صدا، مدیر خصوصی، خواننده، ناشر موسیقی، هدایت‌کننده فیلم و درباره‌ی مجالس و نشست‌ها.

طراحی مد

طراحان مد در زمینه‌های لباس، کفش و لوازم فرعی، تولید کالا برای خرده‌فروشان، بوتیک‌های مد و مشتری‌های مستقیم شرکت‌ها کار می‌کنند. آن‌ها از ترکیب مهارت‌های حرفه‌ای برای طراحی کالا و انتخاب پارچه‌ها و مواد لازم برای تولید استفاده می‌کنند. دفتر آمار کار در آمریکا گزارش می‌دهد که ۲۲۳۳۰۰ طراح آمریکا در خارج از شرکت‌ها یا برای شرکت‌های لباس، عمده‌فروشان، کارخانه‌های لباس، شرکت‌های طراحی مد، خرده‌فروش آنلاین و طراحی کاتالوگ برای کارخانه‌ها به کار مشغول‌اند.

برای مطالعه بیشتر در این موضوع، در سایت بردار کلمه «شغل» را جستجو کنید و یا به عنوان نمونه اینجا را کلیک کنید.

منبع:

http://www.learnhowtobecome.org/arts-humanities-careers/.

0

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

هفده + سیزده =