مشاوره کسب‌وکار برای علوم انسانی و اجتماعی

معاونت علمی ریاست جمهوری با اجرای طرح «پیشخوان مشاوره کسب‌وکار دانش‌بنیان»، در حوزه کسب‌وکار و تحلیل ریسک در قالب پیشخوان‌های مشاوره تخصصی به شرکت‌های دانش‌بنیان (مختص علوم انسانی و اجتماعی) مشاوره‌های تخصصی ارائه می‌دهد.

به گزارش بردار؛ چهاردهم مردادماه خبری روی خروجی سایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جهوری قرار گرفت که از حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از شرکت‌های خلاق و فرهنگی خبر می‌داد.
این خبر مربوط به حوزه علوم انسانی و اجتماعی بود که شرکت‌های مربوط به آنها در این معاونت تحت عنوان «شرکت‌های خلاق و فرهنگی» کدگذاری شده‌اند و از این طریق سعی شده است بحث گسترده «دانش‌بنیان» در حوزه‌های مختلف یا نامتجانس، طبقه‌بندی شود.

در خبر مذکور آمده است «مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی،  به‌منظور برنامه‌ریزی استراتژیک و توسعه کسب‌وکار شرکت‌های دانش‌بنیان، اقدام به راه‌اندازی پیشخوان مشاوره در ۱۸ سرفصل با استفاده از مشاورین خبره کرده است».

طبق این خبر، شرکت‌های دارای تأییدیه دانش‌بنیان از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌توانند به صورت رایگان از خدمات مشاوره صادرات بهره‌مند شوند. سقف استفاده رایگان از خدمات پیشخوان مشاوره، برای هر حوزه ۲ جلسه مشاوره در ماه است.

عنوان سرفصل‌های مشاوره در این طرح «ارجاع كار و معاملات دولتي (مناقصات)، استراتژی و توسعه کسب‌وکار، بازاریابی و فروش، تأمین مالی و سرمایه‌پذیری حقوقی، گمرک و واردات، مالیاتی و مدیریت و ساختار سازمانی، منابع انسانی و آسیب‌شناسی، همچنین بیمه تأمین اجتماعی از عناوین سرفصل‌های پیشخوان مشاوره کسب‌وکار، تحقیقات بازار، استقرار در مراکز رشد و پارک‌ها، مشاوره استقرار در فضاهای صنعتی و نیمه‌صنعتی استان تهران، مشاوره ورود به بورس و فرا بورس، مشاوره قیمت‌گذاری محصول و طراحی صنعتی و بسته‌بندی محصولات، همچنین پیشخوان مشاوره توسعه فنی محصولات در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و مشاوره مالکیت فکری» شمرده شده است.

اطلاع بیشتر از جزئیات این طرح از طریق سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز در دسترس است.

فاطمه مرتضوی/

0

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

دو × یک =