براساس سیاست‌های تشویقی هند به استارتاپ ها؛

پایان‌نامه‌ دانشجويان دکتری خلاق هندی به کسب و کار‌ استارتاپی تبدیل می‌شود 

موسسه فناوری دهلی هند با هدف کمک به راه‌اندازي استارتاپ ها و کسب و کارهای دانش بنیان، برنامه‌اي طراحي کرده كه در آن به دانشجویان دکتری اجازه مي‌دهد پایان نامه دکتری خود را در قالب تاسيس يك شركت استارتاپی انجام دهند.

به گزارش بُردار به نقل از ستاد توسعه فرهنگ اقتصاد دانش بنیان، موسسه فناوری دهلی نو براي دانشجویان دكتري علاقمند به ايجاد استارتاپ و كسب و كار (درصورت داشتن طرح تاييد شده)، امكان استقرار و استفاده از سرمایه‌گذاری خطرپذیر در يك مركز رشد مجزا در موسسه را ارائه مي‌كند. پیش‌بینی می‌شود این مدل طراحي شده موتور محركي برای اکوسیستم کسب و کار دانش بنیان در هند خواهد بود و به محققین اجازه می‌دهد تا با استفاده از سرمایه‌گذاری خطرپذیر كسب و كار خود را شكل دهند.

همچنين در اين برنامه براي دانشجويان دكتري كه يك کسب و کار دانش بنیان راه‌انداري کرده‌اند، حقوق ماهيانه‌ای با هدف كمك به راه‌اندازی کسب و کار در نظر گرفته شده است؛ به علاوه به این افراد «سرمایه اولیه»، «خدمات مربیگری رایگان»، «محل اقامت» و «دسترسی به آزمایشگاه‌های موسسه فناوري دهلي» نيز ارائه مي‌شود.

در گزارش ستاد توسعه فرهنگ اقتصاد دانش بنیان آمده است که به گفته دكتر رامگوپال مدیر موسسه فناوری دهلی هند، «این طرح یک پلتفرم و زيرساخت مناسب برای ورود و کنترل تکنولوژی‌هاي جديد مانند بلاك‌چين و هوش مصنوعی به وسیله شرکت‌های نوپا خواهد بود و هدف اصلي این است که پایان نامه های دکتری دانشجويان خلاق موسسه به کسب و کار‌ دانش بنیان تبدیل شود».

به اعتقاد رئيس موسسه «در حال حاضر حدود ۲۵ هزار محقق در حال انجام پایان نامه دکتری خود در دانشگاه‌هاي صنعتي و با بودجه دولت هند هستند كه بخشی از آنها تحصیل خود را در موسسه فناوري دهلي ادامه می‌دهند. این موسسه به آنها اجازه می‌دهد از امكان سرمایه‌گذاری خطرپذیر شخصی خود در مرکز رشد ايجاد شده در موسسه بهره‌مند شوند».

به استناد گزارش ستاد توسعه فرهنگ اقتصاد دانش بنیان، بر اساس این طرح، به این دانشجویان دستمزدی معادل با حقوق معمول در صنعت هند به صورت ماهیانه پرداخت می‌شود تا بتوانند در راه‌اندازی کسب و کار دانش بنیان خود موفق باشند. همچنین موسسه به آنها کمک مي‌كند با منابع مالی سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر موجود ارتباط برقرار كنند تا در صورت نياز به توسعه فعاليت شركت و بازار خود، منابع مالي بيشتري را از این طریق تامین کنند.

در حال حاضر علاوه بر مركز رشد موسسه، دو مرکز رشد ديگر نیز توسط موسسه فناوري دهلي هند در مناطق سونپات و هاريانا با هدف ارائه خدمات مالي و مشاوره‌اي به حدود سالیانه ۵۰ شرکت نوپا در حال تاسيس است.

1+

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

بیست + 6 =