به همت انجمن ایرانی تاریخ اجتماعی علم و فناوری؛

تاریخ آموزش پزشکی در ایران معاصر بازخوانی می‌شود

سومین نشست تخصصی انجمن ایرانی تاریخ اجتماعی علم و فناوری یکشنبه ۲۶ شهریورماه  با موضوع «بازخوانی تاریخ آموزش پزشکی در ایران معاصر» برگزار می‌شود. در این نشست استاد پیشکسوت دکتر مسلم بهادری؛ دکتر ولی‌اله محرابی، مؤلف مجموعۀ ده جلدی تاریخ مصور پزشکی جهان؛ و دکتر احمد جلیلی، رئیس موزۀ تاریخ پزشکی، سخنرانی خواهند کرد.

انجمن ایرانی تاریخ اجتماعی علم و فناوری، آذرماه ۱۳۹۴ تشکیل شده و با رویکردی میان‌رشته‌ای، بر مطالعه و بررسی علم و فناوری در پس‌زمینۀ تاریخ اجتماعی تمرکز کرده است.

نخستین هم‌اندیشی انجمن تاریخ اجتماعی علم و فناوری که در شهریورماه ۱۳۹۵ برگزار شد، به بحث دربارۀ تاریخ اجتماعی به طور کلی اختصاص داشت. سخنرانان این هم‌‌اندیشی دکتر خانیکی، علی‌اکبری و معصومی همدانی بودند. همچنین دومین نشست تخصصی انجمن ایرانی تاریخ اجتماعی علم و فناوری، تحت عنوان «آموزش پزشکی در ایران» برگزار شد که به مجموعۀ نشست‌های «گفتارهایی در تاریخ آموزش دانشگاهی در ایران» اختصاص داشت. نشست دوم پانزدهم اسفندماه ۱۳۹۵ برگزار شده است و طی آن، دکتر مهدی محقق، دکتر قربان بهزادیان‌نژاد و دکتر نجفقلی حبیبی بودند که دربارۀ تاریخ پزشکی در بستر تحولات ایران، سخنرانی کرده‌اند.

انجمن ایرانی تاریخ اجتماعی علم و فناوری در اولین گام، ویژه‌نامه‌ای جهت «آشنایی با تاریخ اجتماعی» و تحت همین عنوان منتشر کرده که فایل پی‌دی‌اف آن از طریق سایت این انجمن در دسترس است.

3+

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

یک × چهار =