طی سلسله‌نشست‌های آموزشی پژوهش در انجمن فرهنگی آموزشی ویرایش و درست‌نویسی؛

نوشتار دانشگاهی، آسیب‌شناسی می‌شود

به گزارش بُردار، سلسله‌نشست‌های «بحران نوشتار؛ آسیب‌شناسی نوشتار دانشگاهی» به همت انجمن فرهنگی آموزشی ویرایش و درست‌نویسی، برگزار می‌شود.

در فقدان اثربخشی نهادهای متولی درست‌نویسی در کشور، انجمن فرهنگی آموزشی ویرایش و درست‌نویسی، اقدام به برگزاری نشست‌های «بحران نوشتار» می‌کند. این نشست‌ها که با هدف وضع‌سنجی و آسیب‌شناسی نوشتار دانشگاهی برگزار می‌شود، در نظر است که به پرسش‌های ذیل پاسخ دهد:

  • ضرورت نوشتار و زبان علمی
  • ضرورت استفاده از زبان و نوشتار علمی فارسی
  • توان زبان فارسی
  • جایگاه زبان فارسی
  • معضلات زبان علمی و دانشگاهی

علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت http://viraiesh.ir/ مراجعه نمایند و یا از طریق تلفن ۶۶۹۱۹۹۶۲ با انجمن در تماس باشند.

گفتنی است انجمن ویرایش و درست‌نویسی، موسسه‌ای غیرانتفاعی و غیردولتی است که با تمرکز بر دست‌نویسی از سال ۱۳۹۶ در وزارت کشور به ثبت رسیده است. از اهدافی که انجمن ویرایش و درست‌نویسی، برای خود برشمرده می‌توان به «سامان‌بخشی علمی ویرایش»، «فراگیر کردن آموزش درست‌نویسی در انواع نوشته‌ها»، «تبیین اهمیت درست‌نویسی و حمایت از متن‌های درست فارسی»، «فرهنگ‌سازی برای ویرایش و اهمست‌بخشی به درست‌نویسی» و «ترویج و تبلیغ احرتام به حقوق و مالکیت معنوی» اشاره کرد. انجمن ویرایش و درست‌نویسی، قصد دارد از طریق برگزاری سلسله‌نشست‌های «بحران نوشتار؛ آسیب‌شناسی نوشتار دانشگاهی»، نخستین گام در رسیدن به این اهداف را بردارد.

1+

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

1 × دو =