هم‌آموز و کسب و کار

 معرفی هم‌آموز پلتفرم یادگیری آنلاین 

 نویسنده: نیلوفر ابراهیمی

تخمین زمان مطالعه: ۵دقیقه


همچنان که تعداد پلتفرم‌های آموزش‌ آنلاین افزایش یافته است؛ تعداد پلتفرم‌های آموزش تخصصی آنلاین نیز رو به افزایش است. در این بین سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی آریانا « هم‌آموز » پلتفرمی است که در زمینۀ مدیریت، کسب‌و‌کار و مهارت‌های فردی آموزش‌های تخصصی آنلاین را  ارائه می‌دهد. این مجموعه با همکاری مؤسسه‌های آموزشی ایرانی شکل گرفته است. در این مطلب قصد داریم به توضیحات بیش‌تری دربارۀ پلتفرم «هم‌آموز» بپردازیم.


 هم‌آموزتاریخچۀ پلتفرم هم‌آموز

اگر اهل خواندن کتاب‌های مدیریتی، کسب‌وکار، کارآفرینی یا نوآوری باشید حتما نام انتشارات آریاناقلم را زیاد شنیده‌اید یا حتی چند کتاب از این انتشارات را خوانده‌اید. پلتفرم «هم‌آموز» توسط مرکز آموزش مجازی گروه پژوهشی صنعنی آریانا در سال ۱۳۹۲ ایده‌پردازی شد و نسخۀ موبایلی «هم‌آموز» در اردیبهشت ۹۴ رونمایی شد. این گروه دارای ۱۵ سال سابقه در زمینۀ آموزش خدمات الکترونیک به افراد و سازمان‌ها است همچنین مدیریت این مجموعه برعهدۀ امین کریمی است. در واقع تفاوت استارتاپ »هم‌آموز» با دیگر استارتاپ‌ها این است که هستۀ تشکیل آن از سازمان است.

معرفی پلتفرم هم‌آموز

«هم‌آموز» یک پلتفرم یادگیری مجازی است که علاوه بر وب، امکان دسترسی اندرویدی بر روی تلفن همراه و تبلت را دارد. نکتۀ مثبت این پلتفرم، آموزش تخصصی، کاربردی و همکاری با مؤسسات مختلف آموزشی است که نیاز کاربرها را پوشش می‌دهد. وقتی کاربر، دوره‌های آموزشی در «هم‌آموز» را با موفقیت می‌گذراند، می‌تواند به دریافت مدرک معتبر امیدوار باشد. از طرفی «هم‌آموز» نیاز‌های آموزشی سازمان‌ها و مؤسسات آموزشی را هم در نظر گرفته و دارای نسخۀ اختصاصی سازمان‌ها است.

ویژگی‌ها و خدمات پلتفرم  هم‌آموز

  1. آموزش‌های منسجم در حوزۀ مدیریت، کسب‌و‌کار و مهارت‌های فردی که در واقع خلاء آموزش‌های پراکنده در شبکه‌های اجتماعی گوناگون را پر کرده است؛
  2. هم‌آموز فقط نمایش ویدئوهای آموزشی نیست بلکه یک فرآیند آموزشی است. در صورت نیاز برای یادگیری بهتر شامل ارزیابی، آزمون و صدور گواهی الکترونیکی است؛
  3. امکانات متنوع آموزشی شامل: (فیلم آموزشی، طرح درس، آزمون، جزوه، کتاب و ..)؛
  4. در طراحی و توسعه این پلتفرم از مباحث گیمیفیکیشن (Gamification) استفاده شده است تا آموزش برای فراگیر لذت‌بخش شود؛
  5. امکان رصد فرایند پیشرفت و زمان‌بندی دوره‌های آموزشی؛
  6. بعد از ثبت‌نام و خرید دوره، می‌توان فیلم آموزشی را به‌صورت آنلاین(Stream) و نامحدود بر روی وب مشاهده کرد و یا با نصب اپلیکیشن هم‌آموز بر روی موبایل به‌صورت آفلاین در هر زمان به داده‌ها دسترسی داشت؛
  7. امکان سفارشی‌سازی و راه‌اندازی سامانۀ مدیریت آموزش الکترونیکی هم‌آموز برای سازمان‌ها و مؤسسات؛
  8. امکان گذراندن ۲۰٪ کلاس از طریق دموی رایگان تا کاربران در صورت تمایل با اطمینان بیشتری دورۀ آموزشی خود را نام‌نویسی کنند.

 هم‌آموز

ذی‌نفعان کلیدی هم‌آموز

فراگیران

 دایرۀ مخاطبان پلتفرم «هم‌آموز» وسیع است. هر فرد با هر سطح از مدرک تحصیلی می‌تواند در سامانه نام‌نویسی کند و دورۀ آموزش آنلاین را  بگذراند و مدرک معتبر دریافت کند.

مدرسان

 استادان با تدریس در این پلتفرم نوعی معرفی برای شخص خود دارند و می‌تواند فعالیت آموزشی خود را گسترش دهند.

سازمان‌ها

 «هم‌آموز» به‌عنوان بستر یا پلتفرمی برای مدیریت آموزش الکترونیکی، اطلاع رسانی و ارائۀ هرگونه محتوای الکترونیکی کاملاً مطابق با اصول آموزش سازمان‏‌ها طراحی شده است و آن را در اختیار فراگیران قرار می‌دهد. در واقع «هم‌آموز» با راه‌اندازی سامانه‌های مورد نیاز سازمان‌ها و مؤسسات با آن‌ها رابطۀ مطلوبی برقرار کرده است.

هم‌آموز سازمانی

 

 مرکز آموزش مجازی آریانا، تلاش می‌کند تا در راستای آموزش سازمان‌ها گام‌های مؤثر و بنیادی بردارد. هم‌اکنون مؤسسات و سازمان‌های معتبر بی‌شماری از خدمات آن برای آموزش سازمانی بهره می‌برند. محیط مدیریت «هم‌آموز سازمانی» نیز امکانات فراوانی برای مدیریت فراگیران، مدیریت محتوا و آزمون، پیگیری و کنترل پیشرفت درسی و .. در اختیار مدیر قرار می‌دهد.

جریان درآمدی هم‌آموز

نام‌نویسی اولیه در این سایت رایگان است. تعدادی از دوره‌های آموزشی آنلاین این پلتفرم به صورت کاملا رایگان ارائه می‌شوند. با این حال درآمد عمده  «هم‌آموز»  از طریق دریافت شهریۀ دوره‌های آموزش الکترونیک از کاربران، فروش کتاب و انتشارات است.

راهکار هم‌آموز برای جلب اعتماد پلتفرم

موفقیت هر پلتفرمی در گرو، جلب رضایت کاربران و کسب اعتماد آن‌هاست. این امر برای پلتفرم‌ها اهمیتی دو چندان دارد.کاربران به‌دنبال شواهدی مبنی‌بر صداقت و کیفیت کلاس‌های آموزشی ارائه شده هستند. یکی از راه‌های جلب اعتماد «هم‌آموز» ایجاد یک شبکۀ پشتیبانی است؛ این کار نشانۀ اهمیت دادن به کاربران است. یکی دیگر از راهکارهای «هم‌آموز» امکان ثبت دیدگاه کاربران است که تأثیر بالایی در جلب اعتماد کاربران دارد و نشان از پلتفرمی فعال و پویا دارد. در صورت ارسال دیدگاه مثبت از طرف کاربران، شانس جذب افراد جدید بیشتر است. استفاده از وبلاگ و ارائۀ مطالب مرتبط و مفید در سایت هم‌آموز نیز راه‌حل مناسبی برای جلب اعتماد کاربران است. احساس اینکه یک تیم قدرتمند و فعال در پشت این پلتفرم فعالیت می‌کنند.

برای آشنایی بیشتر با «هم‌آموز»،  به سایت hamamooz.com مراجعه کنید. همچنین می‌توانید این پلتفرم را در شبکه‌های اجتماعی مختلف دنبال کنید.


در این سلسله یادداشت‌ها به دنبال معرفی استارت‌آپ‌های ایرانی‌ای هستیم که به نوعی ایده‌هایی در علوم انسانی را پیگیری کرده‌اند که به دنبال آن اشتغال و خدمات جدیدی را ایجاد کرده‌اند.

2+

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

سه × 1 =