سلسله جلسات هم‌اندیشی و تبادل تجربه به ابتکار بردار

نقش نوآوری‌های اجتماعی در بازپروری زندانیان: نقدی بر وضعیت و چالش‌های ایران


کافه تجربه بردار قرار است به موضوعات و ایده های مختلفی بپردازد که عمده توجه آن به تجربیات و خلاقیت هایی است که در علوم انسانی و اجتماعی شاهد هستیم. در این نشست، به نقش نوآوری‌های اجتماعی در بازپروری زندانیان و نقدی بر وضعیت و چالش‌های ایران پرداخته خواهد شد.


در موضوعات مورد علاقه‌تان با ما همراه باشید!

نقش نوآوری‌های اجتماعی در بازپروری زندانیان: نقدی بر وضعیت و چالش‌های ایراندر این نشست، مروری داریم بر یافته‌های کتاب گذار از زندان، تألیف مجتبی لشگری، ارمغان مهمدی و آمنه صدیقیان بیدگلی. همچنین مروری خواهیم داشت بر نوآوری‌هایی که در گذار زندانیان به جامعه صورت گرفته که با تاکید بر نقش سمن هاست.

سمن‌ها، شامل مؤسسات غير انتفاعي، سازمان‌هاي توسعه غير دولتي، سازمان‌هاي جنبش اجتماعي، سازمان‌هاي واسط، سازمان‌هاي مردم نهاد و… هستند که اغلب بر ارزش‌هاي مشترکي همچون «فراگيري و عدم تبعيض»، «مشارکت»، «دسترسي به سازمان»، «پاسخگو بودن نسبت به گروه‌هاي آسيب‌پذير» و «تمايل به مشارکت» استوارند. در اين کتاب ضرورت بازشناسي نقش سمن‌ها در حيطه بازگشت موفق مجرمان به جامعه بررسي شده است. در اين راستا عملکرد ۳۰۰ سمن فعال در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است و ضمن تحليل آن‌ها پيشنهاداتي براي جامعه ايران ارائه گردیده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نشست یا تهیه کتاب با ما در ارتباط باشید و به دوستان علاقه‌مندتان اطلاع دهید.

@appliedhumanities98

شماره تماس:
۰۹۱۹۵۸۱۵۳۲۴

2+

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

15 + چهار =