نرم افزار گردآوی داده

data.world با این شعار فعالیت می‌کند که داده و اطلاعات کارهای بسیار زیادی می‌تواند بکند!

نویسنده: طاهره کرمی‌شعار

تخمین زمان مطالعه:۶ دقیقه


داده‌ها بخش زیادی از زندگی حرفه‌ای و شخصی ما را تشکیل می‌دهند و از این رو در زندگی همه از اهمیت بالایی برخوردار اند. حفظ و نگه‌داری این داده‌ها، دسترسی سریع و آسان به آن‌ها، به اشتراک گذاشتن آن‌ها و سایر عملیات روی این داده‌ها نیاز به راه و ابزاری برای این کارها را به ما یادآوری می‌کند. data.world سایتی است که برای پاسخگویی به این نیاز طراحی شده است. این سایت طرح‌های متفاوتی برای نیازهای شخصی و گروهی افراد ارائه می‌دهد و امکانات بسیاری را در کنار امنیت بالا برای کاربران فراهم می‌کند. در این مطلب قصد داریم به بیان توضیحات بیش‌تری دربارۀ سایت data.world بپردازیم.


 

data.world

مقدمه

data.world با این شعار فعالیت می‌کند که داده و اطلاعات کارهای بسیار زیادی می‌تواند بکند! پتانسیل و ظرفیت واقعی اطلاعات توسط موانع قدیمی عصری که افراد، داده، و تماس‌ها باهم در ارتباط نیستند، محدود می‌شود. این تقسیم‌بندی‌ها و انفصالات جمعیت زیادی از افراد را از استفادۀ کامل و جامع از داده به عنوان یک منبع اطلاعاتی محروم می‌کند.

تصور کنیم دنیا چگونه می‌شد اگر هر فرد می‌توانست از داده برای حل مسئله استفاده کند! اگر افراد باهم کار کنند، می‌توانند با جایگزین کردن موانع غیرضروری با ارتباط‌های معنی‌دار و پرارزش، کارهای بسیاری انجام دهند؛ این دلیلی است که موجب پیدایش data.world شده است. data.world ارتباط‌های پرمعنی بین داده، افراد و تماس‌ها را جایگزین موانع قدیمی می‌کند و از این طریق به افراد کمک می‌کند که دسترسی به داده‌ها ساده‌تر شود، افراد بهتر باهم کار کنند و داده و بینش را در دستان افرادی قرار می‌دهد که به آن نیاز دارند.

data.world به افراد کمک می‌کند که از نیروی ذهنی جمعی گروه بیش‌تر استفاده کند و هر فرد می‌تواند سریع‌تر به داده‌ای که لازم دارد، دسترسی پیدا کند.

ویژگی‌های منحصربفرد

data.world ادعا دارد که ویژگی‌های متفاوت و ارزشمندی دارد:

۱-یکپارچگی

data.world به تمام آن‌چه که تیم تا‌به‌حال از آن استفاده کرده است، دسترسی دارد و برای همۀ افراد، فارغ از ابزار، نقش، یا سطح مهارت‌های حرفه‌ای، یک چیز را فراهم می‌کند.

۲-کشف‌ و دسترسی

data.world به صورت خودکار بافت و زمینۀ داده را دریافت می‌کند و اینکه این داده چگونه با سایر ارزش‌ها می‌تواند ارتباط داشته باشد بررسی می کند. بنابراین افراد می‌تواند هر زمان که به داده‌ای نیاز داشته باشند، به‌سادگی آن را پیدا کنند و آن را با هر منبع دیگری ترکیب کنند.

۳-مبتنی بر همکاری

گفت‌و‌گوهای data.world یک فضای اجتماعی و آشنا برای تیم‌ها و گروه‌ها فراهم می‌کند تا دانش و کار روی مسائل را به اشتراک بگذارند و با هم همکاری کنند.

۴-امنیت

data.world دسترسی به داده را فراهم می‌کند، بدون آن‌که نگرانی‌ای ایجاد کند! مجوزهای دقیق، ورود به سیستم‌های حسابرسی و سایر ریزبینی‌های امنیتی این امکان را فراهم می‌کند که افراد متوجه شوند چه کسانی داده‌های ایشان را دیده‌اند و چه استفاده‌هایی از این داده کرده‌اند و از این طریق امنیت لازم را مدیریت کنند.

data.world فرهنگ داده‌محور ایجاد می‌کند. این برنامه یک پلتفرم مولد و امن برای کار تیمی مدرن داده‌محور فراهم می‌کند.

فواید استفاده از این برنامه

data.world متخصصان داده، کارشناسان موضوع و سایر سهام‌داران و مشارکت‌کنندگان را با حذف موانع بازیابی، فهم، یکپارچه سازی و به اشتراک گذاری داده در کنار هم جمع می‌کند.

۱-هزینه‌های کمتر

data.world امکان تصمیم‌گیری‌های سریع‌تر را فراهم می‌کند. افراد با استفاده از این برنامه به زمان و هزینۀ کمتر برای فهم و به اشتراک گذاشتن داده‌های جدید و موجود نیاز دارند.

۲-مسیر کوتاه‌تر

این برنامه به افراد سازمان این بینش را می‌دهد که می‌توانند از داده‌هایی که هم‌اکنون در سازمان وجود دارد استفاده کنند و از این طریق بخشی از راهی که در پیش دارند را پشت سر خواهند گذاشت!

۳-کنترل بیش‌تر

امکان مدیریت امن‌تر، و دانستن این‌که چه کسانی و چگونه از این داده استفاده کرده‌اند از امکانات این برنامه است. data.world حجم زیاد، گستردگی و سرعت داده‌ها را به یک ارزش تبدیل می‌کند و نه یک چالش.

طرح‌ها و هزینه‌ها

data.world نیاز به کشف، فهم و استفاده از داده را ساده می‌کند. این برنامه هم برای استفادۀ فردی و شخصی و هم برای گروه‌ها و سازمان‌ها طراحی شده است و برای هر کدام طرح‌های متفاوتی ارائه می‌دهد:

۱-استفادۀ انفرادی

۱-۱رایگان

این طرح، ساده‌ترین طرح این برنامه و شامل این موارد است: یک حساب کاربری شخصی، سه مجموعه داده‌ یا پروژه‌های شخصی، ۱۰۰ مگابایت برای هر مجموعه داده‌ یا پروژه‌های شخصی و سه امکان یکپارچگی خارجی.

۲-۱ پرو

این طرح، از طرح قبلی پیچیده‌تر و با امکانات بیش‌تر و هزینۀ آن ۱۲ دلار در ماه است. این طرح شامل این موارد است: یک حساب کاربری شخصی، بیست مجموعه داده‌ یا پروژه‌های شخصی، ۱ گیگابایت برای هر مجموعه داده‌ یا پروژه‌های شخصی و ده امکان یکپارچگی خارجی.

۲-استفادۀ‌ گروهی

۱-۲استاندارد

هزینۀ این طرح ۵۰ دلار در ماه است و تا ۵ عضو می‌توانند از این طرح استفاده کنند. برای هر عضو اضافه مبلغ ۱۵ دلار به هزینۀ ماهانه افزوده می‌شود. این طرح شامل این موارد است: یک حساب کاربری سازمانی، مجموعه داده‌ یا پروژه‌های شخصی بدون محدودیت، ۱ گیگابایت برای هر مجموعه داده‌ یا پروژه‌های شخصی، امکان استفاده حداکثر ۵۰ نفر، و امکان یکپارچگی خارجی بدون محدودیت.

۲-۲ سرمایه‌گذاری

اگر سازمانی به خدماتی بیش از سطح استاندارد نیاز دارد، به مذاکره مستقیم با گروه data.world نیاز خواهد داشت؛ خدماتی مانند امکان حافظۀ بیش‌تر، حساب‌های کاربری سازمانی چندگانه، مدیریت کاربری پیشرفته‌تر، امنیت بیش‌تر و مسائلی از این دست.

در هر کدام از این طرح‌ها افراد و سازمان‌ها پیش از خرید می‌توانند درخواست نمونۀ اولیه یا دمو دهند که امکانات را بررسی کرده و نیازسنجی کنند.

امنیت سیستم

برنامه data.world  امنیت بسیار بالایی را برای کاربرانش فراهم کرده است. این برنامه مانیتورینگ سیستم برای آسیب‌پذیری و مواجهه‌های معمول، شبکه‌های شخصی برای اپلیکیشن‌ها و داده، کاهش توزیع خدمات غیر مجاز از طریق شبکه‌های توزیع محتوای جامع، نرم افزار تشخیص نفوذ و بسیاری روش‌های امنیتی دیگر را به کار گرفته است تا کاربران بتوانند بدون هیچ نگرانی‌ای داده‌هایشان را با دیگران به اشتراک بگذارند و از این برنامه استفاده کنند.

یک نمونه استفاد از data.world: خبرگزاری مرتبط یا Associated Press

Associated Press یک خبرگزاری غیردولتی و مستقل است و مسلماً خبرگزاری‌ها یکی از مراکزی است که اهمیت داده در آن به خوبی مشهود است. این حجم از داده چالش‌های بی‌شماری را ایجاد خواهد کرد مانند ردوبدل شدن اشتباه داده‌ها یا از دسترس خارج شدن آن‌ها. این خبرگزاری از data.world برای مدیریت داده‌هایش استفاده کرده است و تجربیات خود از این استفاده را منتشر کرده است که در سایت data.world قرار داده شده است. برای اطلاعات بیش‌تر دربارۀ این برنامه و استفاده از آن می‌توانید به آدرس زیر مراجع کنید:

https://data.world

0

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

17 − یازده =